Регіональні та галузеві аспекти соціально-економічної безпеки держави
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739312018150582Ключові слова:
безпека, держава, економічна наука, революція, виробництво, регіон, галузь, інноваціяАнотація
У статті проаналізовано виникнення та еволюцію дефініції «соціально-економічна безпека держави» (social-economic security of state – socioecosestate) як складової національної безпеки України. Важливою для її економіки є формування гармонійної галузевої структури з певними якісно-технологічними рівнями виробництва, що відповідають певному технологічному укладу. Увагу зосереджено також на регіональних аспектах безпеки розвитку економіки усіх рівнів: міжнародного – глобальна та субрегіональна, макрорівні – національна, мезорівні – територіальна та галузева, мікрорівні – юридичних і фізичних осіб.
У статті акцентовано на тому, що будь-яка система, у тому числі соціально-економічна, може мати сталий розвиток тільки після досягнення нею гармонійних якісних галузевої та територіальної структур, елементи яких відповідають потребам свого часу. Тільки з приведенням цих елементів у кількісну та якісну відповідність один одному та системі у цілому стійкий розвиток останньої буде в змозі забезпечити їй необхідний динамізм упродовж довготривалого строку. Пропозиції з цього питання наведено у статті.
У статті наголошено, що економічна безпека в регіональному вимірі виникає на міжнародному та мезорівнях, а на мікрорівні кожне підприємство або громадянин мають регіональну належність, оскільки функціонують на певній території. Cаме cубрегіональний поділ світової економіки та мезорівень, пов’язаний із поділом макроекономіки на певні адміністративно-господарчі регіони кожної країни, є предметом регіонального аспекту дослідження економічної безпеки.
У статті запропоновано терміново розробити способи створення інфраструктури для структурної перебудови економіки і механізму для інвестиційного регулювання процесу розширеного відтворення суспільного продукту, яке дасть змогу забезпечити сталий і прискорений розвиток народного господарства. Також давно існує нагальна потреба в оптимізації технологічної та територіальної структур господарства України в їхньому тісному взаємозв’язку.
У зв’язку з давньою необхідністю адміністративно-територіальної реформи в Україні, де адміністративно-господарські області, нарізані ще у сталінську епоху, не відповідають вимогам часу, в статті запропоновано провести новий адміністративно-територіальний поділ (АТП) держави.
Матеріал надійшов 25.04.2018
Посилання
- Gorbulin, V., & Kachinsky A. (2009). Principles of Ukrainian National Security. Kyiv: NISD.
- Sukhorukov, A., Kharazishvili, Y. (2012). Modeling and forecasting of socio-economic development of regions of Ukraine. Kyiv: NISD.
- Kuzmenko, V. (2012). Priorities of socio-economic development of Ukraine. Scientific Papers NaUKMA. Economics, 133, 81-84.
- Gerasimchuk, Z., & Badevyuk, N. (2006). Economic security of the region: diagnostics and mechanism of. Lutsk: Nadstyrie.
- Kondratiev, N. D. (1989). Problems of economic dynamics. Moskow: Economics, 172-226.
- Figovsky, O., & Gumarov, V. (2018). Breakthrough Technologies – the basis of the economy of the sixth technological structure. – Retrieved from http://iee.org.ua/en/publication/295/.
- Express-release of the State Statistics Service of 16.04.2018 № 5/0 / 05.3вн-18. (2018). Retvieved from http://ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/publnauka_u.htm.
- Popovkin, V. (1993). Regional-holistic approach in the economy. Kyiv: Scientific thought.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Valerii Kuzmenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).