Особливості digital-стратегії міжнародної компанії на ринку активної косметики
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739.20205.1.107-112Ключові слова:
digital-стратегія, digital-маркетинг, digital-інструменти, маркетингові комунікації, ринок активної косметики, поведінка споживача, дермокосметична продукція, міжнародна компаніяАнотація
У статті розглянуто необхідність розроблення digital-стратегії міжнародної компанії, а також її адаптацію до особливостей національного ринку. У процесі написання статті використано загальнонаукові методи дослідження: аналіз і синтез, абстрагування, індукція. Застосування системного підходу для визначення напрямів підвищення ефективності цифрових комунікацій компанії «La Roche-Posay» обумовило цілісність і логічність виконаного дослідження та обґрунтованість отриманих висновків. З метою визначення рівня ефективності використання ресурсів компанії «La Roche-Posay» у сфері цифрового маркетингу було застосовано метод порівняльного аналізу digital-стратегій компаній-лідерів ринку дерматопродукції в Україні. Встановлено, що факторами відставання від конкурентів є недостатньо активне використання медійних кампаній під час створення попиту, контекстної реклами для генерування потоку зацікавлених споживачів, а також інструментів digital-стратегії з формування лояльності споживачів і стимулювання повторних покупок. Завданнями дослідження споживачів було визначення мети використання дерматокосметичних засобів; способів розв’язання ними проблеми зі шкірою обличчя та ефективність самостійного підходу до вибору продуктів. Опитування цільової аудиторії та порівняння результатів з гіпотезами, закладеними регіоноцентричною стратегією маркетингу компанії «La Roche-Posay», дало можливість визначити відмінності української моделі прийняття рішення цільовим споживачем від моделі, що відповідає регіональному маркетинговому підходу компанії. Виявлено можливість формування додаткового попиту на продукти компанії як високоефективні засоби для повсякденного догляду за шкірою обличчя. Потрібно провести подальші дослідження шляху споживача для виявлених способів придбання продукту, визначити канали залучення та розробити план продажів для кожного з них. У статті наведено склад інструментів digital-стратегії, який відповідає етапам прийняття рішення споживачем активної косметики в Україні.
JEL classification: M31
Матеріал надійшов 24.04.2020
Посилання
- Deighton, J. (1996). The future of interactive marketing. Harvard Business Review, 74(6), 62–151.
- Lieb, R. (2011). Content marketing: think like a publisher – how to use content to market online and in social media. Indianapolis: Que Publishing.
- Chaffey, D. (2017). Digital Marketing Excellence: Planning, Optimizing and Integrating Online Marketing. Routledge.
- Chaffey, D., Ellis-Chadwick, F., Mayer, R., & Johnston, K. (2006). Internet Marketing Strategy, Implementation and Practice. Financial Times Prentice Hall.
- Gray, O., Odelli, C., & Pearson, J. (2015). Digital Marketing Communications. Best Practice Recommendation. EASA.
- Fleischner, М. Н. (2011). SEO Made Simple: Strategies for Dominating the World’s Largest Search Engine. CreateSpace Independent Publishing Platform.
- L’oréal: News Release: 2019 Annual Results. GlobeNewswire. (2020). https://www.globenewswire.com/news-release/2020/02/06/1981302/0/en/L-Oréal-News-Release-2019-Annual-Results.html
- Van Laer, E. (2015). A digital communication strategy for La Roche-Posay. Issuu: Digital Publishing Platform. https://issuu.com/elizevanlaer/docs/final_report_65b690bca0fc0e
- Laroche-posay.com Analytics. (2020). SimilarWeb. https://www.similarweb.com/website/laroche-posay.com
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Natalia Romanchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).