ESG-інвестування у відбудову економіки України: перспективи, переваги і слабкі сторони
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739.2024.9.1.40-45Ключові слова:
інвестування, ESG-інвестиції, принципи інвестування, відновлення економікиАнотація
Розуміння сутності та потенціалу ESG (Environmental, Social, and Governance) може забезпечити створення сприятливих умов для відбудови, сталого економічного розвитку України та її успішної інтеграції на міжнародному інвестиційному ринку. Метою дослідження є обґрунтування можливості та доцільності застосування принципів ESG у відбудові економіки та пожвавленні інвестиційної діяльності в Україні. У статті розглянуто сутність, переваги та слабкі сторони ESG-інвестування. Наголошено на важливості врахування принципів ESG під час ухвалення інвестиційних рішень, а також широкого впровадження підходів ESG у практику інвестування та ведення бізнесу загалом у контексті вступу України до Європейського Союзу, підтримки інфраструктурних проєктів, розвитку відновлюваної енергетики та збалансованого соціального розвитку. Проаналізовано міжнародний досвід і запропоновано заходи для успішної реалізації стратегії ESG в Україні. Також проаналізовано слабкі сторони, як-от відсутність єдиних стандартів звітності і розкриття інформації та несумлінне використання поняття, назви ESG (greenwashing, carbonwashing). Результатом дослідження є обґрунтування важливості, переваг, недоліків та перспектив ESG-інвестування в Україні. Вони сприяють екологічному відновленню, соціальному розвитку та вдосконаленню менеджменту, залученню іноземних інвесторів, розвитку фінансових інструментів, забезпечують прозорість управління інвестиційними проєктами і навіть боротьбу з корупцією. Результати дослідження можуть бути використані в подальшому вдосконаленні теоретичних засад підходів ESG, у впровадженні принципів ESG в інвестиційну діяльність українських компаній, у розробленні заходів державної економічної та фінансової політики щодо стимулювання поширення ESG-підходів, залучення іноземних інвестицій та відновлення економіки після війни.
Посилання
- Diab, А., & Adams, G. M. (2021, February 23). ESG assets may hit $53 trillion by 2025, a third of global AUM. Bloomberg. https://www.bloomberg.com/professional/insights/trading/esg-assetsmay-hit-53-trillion-by-2025-a-third-of-global-aum/
- Dyba, M., & Gernego, Iu. (2022). ESG project financing: foreign practices and development opportunities in Ukraine. Finance of Ukraine, 2, 45–57. https://doi.org/10.33763/finukr2022.02.045 [in Ukrainian].
- Dziková, K., & Chodorová, E. (2023). ESG: What is the danger of social washing? https://www.dreport.cz/en/blog/esg-what-isthe-danger-of-social-washing
- In, S. Y., & Schumacher, K. (2021). Carbonwashing: A New Type of Carbon Data-Related ESG Greenwashing. https://ssrn.com/abstract=3901278
- Kaminskyi, A., Nehrei, M., & Fedchun, A. (2022). ESG-score effect in risk assessment of direct and portfolio investment: evidence from CEE markets. The Journal of V. N. Karazin Kharkiv National University, 15, 38–44. https://doi.org/10.26565/2310-9513-2022-15-04
- Matos, P. (2020). ESG and Responsible Institutional Investing Around the World. A Critical Review (N. Sinitsyna, Trans.). Publishing House of Lviv Polytechnic [in Ukrainian].
- Prykaziuk, N. (2024). Implementation of ESG principles by non-banking financial institutions: trends and perspectives. Economy and Society, 61. https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-61-39 [in Ukrainian].
- Pshenychna, M. (2022). The impact of the full-scale Russian-Ukrainian war on the practice of implementing ESG approaches by domestic enterprises. Economy and Society, 46. https://doi.org/10.32782/2524-0072/2022-46-64 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Dmytro Dyakovsky
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).