Економіко-математичне моделювання як метод дослідження впливу корупційних процесів
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739212017119806Ключові слова:
корупція, економіко-математичні моделі, конкуренція, монополія, поведінка підприємств, ціна, рента, хабарАнотація
У статті зроблено спробу аналізу економіко-математичних моделей для врахування впливу наявного в суспільстві уявлення про корупцію та впливу на її реальний стан. Oписано широке коло економічно важливих ситуацій: наявність протиріч у національному законодавстві, неефективні механізми правоохоронної та судової систем, відсутність системи проведення експертизи управлінських рішень тощо. Узагальнено різноманітні ситуації щодо поведінки підприємств, що конкурують між собою для отримання контракту. У статті описано базову модель корупції – неокласичну математичну модель (її автором є аргентинська дослідниця Сьюзан Роуз-Аккерман), яка розглядає корупцію в умовах «зовнішніх» ризиків. Ця модель побудована за принципом імітації економічних відносин у тріаді «замовник − агент − клієнт».
Матеріал надійшов 27.04.2017
Посилання
- Rose-Ackerman, S. (1975). The Economics of Corruption. Journal of Political Economy, 4, 187-203.
- Rose-Ackerman, S. (2003). Korruptsiia i gosudarstvo. Prichiny, sledstviia, reformy [Corruption and Government. Causes, Consequences, and Reform]. Moscow: Logos.
- Levin, M. (1997). Korruptsiia kak obieekt matematicheskogo modelirovaniia [Corruption as an object of mathematical modelling]. Nezavisimaia gazeta.
- Prokhorenko, O. (2004). Protydiia koruptsiinym proiavam u systemi derzhavnoi sluzhby Ukrainy (orhanizatsiino-pravovyi aspekt) [Counteraction to the corruption displays in public service of Ukraine (organizational and law aspect)] (Candidate dissertation). National Academy for Public Administration under the President of Ukraine.
- Lave, Ch., & March, J. G. (1978). An Introduction to Models in Social Sciences. New York: Harper @ Row.
- Mas-Collel, A., Whinston, M. D., & Green, J. R. (1995). Microeconomic Theory. Oxford: Oxford University Press.
- Shyyan, A. A. (2007). Ratsionalnoe povedenie, teoriia igr, upravlenie ekonomikoi i chelovecheskimi soobshchestvami [Rational behavior, game theory, management of economy and human groups]. Retrieved from http://soctech.narod.ru.
- Shyyan, A. A. (2006). Vybory v Ukraine: tekhnologicheskii tupik [Election in Ukraine: technological dead end]. Politicheskii marketing (Moskva), 5, 31-38.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Valerii Kuzmenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).