Моделювання монетарного сектора україни на основі динамічної системи симультативних рівнянь
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739112016124790Ключові слова:
монетарний сектор, індекс споживчих цін, валютний курс, інструменти монетарної політики, система симультативних рівнянь, механізм коригування помилкиАнотація
У статті подано концепцію моделювання монетарного сектора України на основі динамічної системи симультативних рівнянь, яка відрізняється від наявних включенням механізму коригування відхилення від довгострокової рівноваги та розроблену на основі запропонованого підходу модель монетарного сектору України. Для представлення процентного каналу трансмісійного механізму в моделі з використанням векторних авторегресійних моделей визначено основні інструменти регулювання Національного банку України та розраховано комбінований показник зміни рівня ставок за ними. Оцінювання моделі дало змогу описати не тільки довгострокові взаємозв’язки між її змінними, а й визначити потенційну здатність окремих показників у перспективі до відновлення рівноваги або до дестабілізації макроекономічного середовища. Найбільш чутливими до змін у монетарному секторі виявилися рівень ставок за короткостроковими депозитами та валютний курс. Загалом розроблена модель має високу пояснювальну здатність і прогнозну точність. Проведений на її основі сценарний аналіз демонструє переваги комплексного відображення взаємозв’язків між економічними показниками та використання цієї методології для моделювання макроекономічних явищ.
Матеріал надійшов 25.03.2016
Посилання
- Klebanova, T. S., & Ponomarenko V. S. (2015). Prikladnye aspekty modelirovaniia sotsial'no-ekonomicheskikh system [Applied aspects of social and economic systems modeling]. Berdiansk: Tkachuk A. V.
- Lukianenko, I. G. (2003). Dynamichni makroekonometrychni modeli. Novyy kontseptual'nyy pidkhid [Dynamic macroeconomic models. New conceptual approach]. Kyiv: “KM Academia”.
- Lukianenko, I. G. (2013). Investigation the influence of exchange rate channel of transmission mechanism on the ukrainian economy real sector. Economic cybernetics, 1-3(79-81), 22-36.
- Lukianenko, I. G. (2012). Monetary policy and fluctuations on Ukraine's stock market. Economy and forecasting, 4, 110-122.
- Faryna, O. I. (2014). A system dynamics approach to modeling monetary sector of Ukraine. Ekonomichnyy viznyk universytetu, Pereyaslav-Khmelnytskyi, 23, 156-163.
- Shumska, S. S. (2005). Inflyatsiya chy reval'vatsiya: yake z dvokh zol lykh menshe? [Inflation of revaluation: which of two evils is lesser?]. Economy and forecasting, 5, 127-146.
- Budget execution. State Treasury of Ukraine. (2016). Retrieved from www.treasury.gov.ua.
- State Statistics Service of Ukraine. (2016). Retrieved from www.ukrstat.gov.ua.
- Statistics. Monetary and financial statistics. Monetary statistics. The National bank of Ukraine. (2015). Retrieved from www.bank.gov.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Pervin Dadashova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).