Роль національної інноваційної системи в процесі інтернаціоналізації інноваційної діяльності
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739112016124815Ключові слова:
національна інноваційна система, структурні елементи НІС, інтернаціоналізація інноваційної сфери, тенденції інтернаціоналізації інноваційної сфериАнотація
Національна інноваційна система є якісно новим явищем, яке почало формуватися під впливом перетворення науки та технологій на головний фактор економічного розвитку. Це явище є об’єктивно необхідною формою реалізації НТР, враховуючи той факт, що при її функціонуванні впровадженням інновацій займаються окремі фірми, інституції тощо, і тому відбувається створення єдиного комплексу розробки, впровадження, оновлення, використання техніки та технологій у межах країни.
Матеріал надійшов 08.04.2016
Посилання
- Etzkovitz, H., & Leydcsdorff L. (2000). The Dynamic of Innovations: from National System and Mode 2 to a Triple Helix of University-Industry-Government Relations. Research Policy, 29, 109-123.
- Freeman, C. (1987). Technology policy and economic predominance lessons from Japan. Pinter.
- Galanakis, K. (2006). Innovation process. Make sense using systems thinking. Technovation, 26, 1222-1232.
- Lundvall, B.-A. (1988). Innovation as a interactive process from user-produser interaction to national system of innovation. L.: Pinter Publishers.
- Nelson, R. (1990). Capitalism as an engine of progress. Research Policy, 19 (3), 193-214.
- Porter, M. E. (1990). The Competitive Advantage of Nations. New York: Free Press.
- Doci, G., Freeman, C., & Nelson R. (1988). Technical change economic theory. L.: Pinter Publishers.
- UNCTAD. (2005). World Investment Report 2005: TNCs and the Internationalization of R&D. New York and Geneva: United Nations.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Nataliia Rylach
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).