Інвестування в розвиток відновлюваних джерел енергії
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739.2021.6.1.111-116Ключові слова:
інвестування, фінансування, енергетика, відновлювані джерела енергії, інвестиційні джерелаАнотація
Метою статті є висвітлення сучасних підходів до активізації інвестування в розвиток відновлюваних джерел енергії.
На підставі монографічного та кваліметричних методів, системного аналізу та діалектичного підходу досліджено сучасні тенденції інвестування у відновлювану енергетику в Україні та світі, виявлено та систематизовано найбільш перспективні та раціональні методи і форми фінансування інвестицій.
Україна увійшла у ТОП-20 світового рейтингу держав за обсягами інвестицій у відновлювані джерела енергії, а приріст інвестиційних потоків в українську енергетику залишається порівняно динамічним. Однак виявлено, що питання пожвавлення інвестиційної активності залишається актуальним.
У статті показано, що збільшення припливу інвестицій можливе через активізацію всіх доступних форм і методів їх фінансування, зокрема через приєднання до міжнародних програм грантової, технічної та іншої спеціальної допомоги, механізми бюджетної державної та муніципальної допомоги, розвиток енергосервісних компаній, створення спеціальних кредитних продуктів в енергетичній сфері, емісію зелених облігацій, активізацію самофінансування тощо.
Результати дослідження щодо пожвавлення інвестування в розвиток відновлюваних джерел енергії можуть бути використані для удосконалення інвестиційної політики у сфері енергетики на рівні державних і муніципальних органів влади, господарюючих суб’єктів, індивідуальних та інституційних інвесторів.
За результатами дослідження у статті зроблено висновок, що для забезпечення розвитку відновлюваних джерел енергії потрібно мобілізувати інвестиційні ресурси з усіх доступних джерел, розвивати різні форми і методи фінансування інвестицій, а також усіляко сприяти стабілізації умов роботи інвесторів у сфері енергетики, посилюючи їхню мотивацію щодо вкладення коштів у розвиток відновлюваних джерел енергії.
JEL classіfіcatіon: Q42, O16
Посилання
- Doronina, І. (2019). Transformation of the EU and Ukraine energy sector: renewable energy sources. Scientific Notes of the Institute of Legislation of the Verkhovna Rada of Ukraine, 4, 122–129. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzizvru_2019_4_14 [in Ukrainian].
- Energy Efficiency Secretariat and Expert Hub. (2017). Financing mechanisms for energy efficiency measures in Ukraine: Report. Ministry of Regional Development, Construction, Housing and Communal Services of Ukraine. https://www.minregion.gov.ua/wp-conten/uploads/2017/03/Mehanizmi-finansuvannyazahodiv-energoefektivnosti-v-Ukrai--ni.pdf [in Ukrainian].
- Frankfurt School-UNEP Centre/BNEF. (2020). Global Trends in Renewable Energy Investment 2020. https://wedocs.unep.org/bitstream/handle/20.500.11822/32700/GTR20.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Green Bond Principles: Voluntary Process Guidelines for Issuing Green Bonds. (2018). ICMA, Paris Representative Office. https://www.icmagroup.org/assets/documents/Regulatory/Green-Bonds/Green-Bonds-Principles-June-2018-270520.pdf
- Law of Ukraine No. 555-IV. (2003, February 20). zakon.rada.gov.ua. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/555-15#Text [in Ukrainian].
- Martyniuk, A., Sakaliuk, D., Lytvyn, N., Halushko, M., Kholodova, N., Liashchuk, O., & Holovko, I. (2019). Energy self-sufficiency of communities: the path to economic development and salvation of the planet. Kyiv: Center for Environmental Initiatives “Ecodia”. https://ecoaction.org.ua/enerhetychnasamodostatnist-hromad.html [in Ukrainian].
- State Statistics Service of Ukraine: Official site. (2021). http://www.ukrstat.gov.ua
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Kateryna Prib
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).