Концептуальні засади страхування відповідальності перевізника при убезпеченні пасажирів залізничного транспорту
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739212017119748Ключові слова:
страхування від нещасних випадків на транспорті, страхування відповідальності перевізника, залізничний транспорт, залізничне підприємствоАнотація
В умовах реформування залізничного транспорту та відкриття для приватних перевізників доступу до залізничних об’єктів на правах операторів інфраструктури актуальним є дослідження концептуальних засад страхування відповідальності перевізників при убезпеченні пасажирів залізничного транспорту.
Необхідність удосконалення страхового захисту залізничних пасажирських перевезень обумовлена тим, що наявна система страхових відносин, яка сформувалась у процесі реалізації обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті, не відповідає сучасним вимогам і не може забезпечити відповідного захисту та гарантованого відшкодування шкоди, заподіяної пасажирам.
Вважається, що обов’язкове страхування відповідальності залізничних перевізників за заподіяння шкоди життю, здоров’ю або майну пасажирів є більш ефективним механізмом захисту та підвищує відповідальність суб’єктів залізничного бізнесу за безпеку на залізничних шляхах сполучення. Упровадження страхування відповідальності залізничних перевізників передбачає створення нормативно-правової бази страхового захисту пасажирів і визначення механізму його реалізації. Тому це дослідження спрямоване на вдосконалення механізму страхового захисту пасажирів на залізничному транспорті для вирішення важливої соціально-економічної проблеми убезпечення пасажирських залізничних перевезень з урахуванням балансу інтересів усіх суб’єктів залізнично-страхових відносин.
Для досягнення поставленої мети визначено переваги формування системи страхового захисту пасажирів залізничного транспорту на основі страхування відповідальності залізничного перевізника, а також визначення особливостей її впровадження в процесі активізації реформування залізничного транспорту.
Матеріал надійшов 01.05.2017
Посилання
- Zakon Ukrainy “Pro zaliznychnyi transport” [The Law of Ukraine “On Railway Transport”]. (1996). Verkhovna Rada official web portal. Retrieved from http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=273%2F96-%E2%F0.
- Zakon Ukrainy “Pro strakhuvannia” [The Law of Ukraine “On insurance”]. (1996). Verkhovna Rada official web portal. Retrieved from http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=85%2F96-%E2%F0.
- Proekt Zakonu Ukrainy “Pro vnesennia zmin do deiakykh zakoniv Ukrainy shchodo oboviazkovoho strakhuvannia vidpovidalnosti pereviznyka za shkodu, zapodiianu zhyttiu, zdoroviu pasazhyriv ta tretikh osib” [Draft Law of Ukraine “On amendments to some laws of Ukraine on compulsory insurance of liability for damage caused to life and health of passengers and third parties”]. Retrieved from https://nfp.gov.ua/files/sektor/2.Проект%20ЗУ%20щодо%20страх.відповід.перевізника.pdf.
- LSOU rozrobyla zakonoproekt pro oboviazkove strakhuvannia vidpovidalnosti pereviznyka za zapodiiannia shkody pasazhyram [SALW developed a draft law on compulsory insurance of liability for injury to passengers]. Retrieved from http://insurance.uabs.edu.ua/en/news/ukrainian-news/331-lsou-rozrobyla-zakonoproekt-pro-obov-iazkove-strakhuvannia-vidpovidalnosti-pereviznyka-za-zapodiiannia-shkody-pasazhyram.html.
- Panchenko, O. I. (2011). Strakhuvannia na zaliznychnomu transporti v umovakh yoho reformuvannia [Insurance railways in terms of its reform]. Zbirnyk naukovykh prats DETUT. Seriia “Ekonomika ta upravlinnia”, 18, 51-57.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Olena Bazilinska, Olena Panchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).