Професійна сертифікація аудиторів Шотландії: досвід для України
DOI:
https://doi.org/10.18523/2519-4739.20194.1.34-40Ключові слова:
аудит, фахові професійні організації, професійна сертифікація бухгалтерів та аудиторівАнотація
В Україні станом на 2019 рік немає національної працездатної системи підготовки та сертифікації фахівців з аудиту. У таких умовах регуляторам (насамперед Аудиторській палаті України) доцільно використовувати досвід міжнародно визнаних професійних організацій бухгалтерів та аудиторів. Системи сертифікації таких організацій побудовані на таких принципах: запровадження системи взаємопов’язаних і взаємозалежних навчальних курсів та відповідних іспитів, організо- ваних у рівні за ступенем складності та спрямуванням (теоретичне або практичне); вимога наявності необхідного практичного досвіду в професії. При цьому система сертифікації вибудовується громадськими професійними організаціями, які або є також і уповноваженими регуляторами, або ж такими, сертифікація яких визнається відповідними державними органами. В Україні до- цільно розробити власну національну систему сертифікації професійних бухгалтерів та аудиторів, використовуючи досвід таких організацій, як ICAS, ACCA, AICPA тощо. Система сертифікації має відповідати потребам українського ринку і надавати можливість фахівцям за декілька років отримати необхідний сертифікат. Тимчасовим рішенням може бути організація в Україні системи підготовки фахівців за програмами і з використанням оригінальних матеріалів міжнародних професійних організацій з подальшим визнанням цих сертифікатів згідно з українським законодавством. Зокрема, це може бути сертифікація Інституту присяжних бухгалтерів Шотландії (ICAS – The Institute of Chartered Accountants of Scotland) завдяки своєму високому авторитету й оптимальному співвідношенню тривалості та якості навчання.
Матеріал надійшов 25.04.2019
Посилання
- Golov, S. F. (2002). Certification of Accountants: Arguments and Facts. Debet-Kredyt, 49, 11–16.
- The Law of Ukraine “On Audits of Financial Statements and Auditing”. (2017). Retrieved from https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2258-19.
- Zubilevych, S. Ya. (2013). The role of professional organizations in educating accountants in Ukraine. Nova Pedahohichna Dumka, 12, 177–179.
- Redko, O. Yu. (2002). Genesis of auditing in Ukraine – between yesterday and today. Bukhhalterskyi Oblik i Audyt, 4, 7–14.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Sergiy Ivakhnenkov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
с) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).